Enesehüpnoosi abil gripist terveks

Fotolia_70563393_XS-2.jpg

Ma saan hästi aru inimestest, kes jäädes grippi, otsustavad kutsuda kiirabi. Üle 8 aasta jäin ka mina grippi, mis niitis jalalt. Kuni sinnamaani olin unustanud, mismoodi on haige olla. Kõrge palavik, valutavad liigesed-luud, isegi hingata on raske, rääkimata söömisest, või magamisest. Lisaks veel hingamisteede infektsioon, mis tegi köhimise ja nuuskamise tõeliseks põrguks. Usun, et enamus inimesi teab, millest jutt. Väidetavalt on normaalne põdeda grippi üks kuni kaks korda aastas. 

Ole iseenda psühhoterapeut

Kui vegeteerisin kõige hullemas seisus, tuli enesehaletsusest nutt peale. Olukord hakkas aina hullemaks minema, mida negatiivsemaid emotsioone endal tunda lasin. Siis jõudis mulle kohale mu enda lause, mida klientidele alatihti ütlen: “kui iseennast ei aita, siis ei aita sind keegi”. Just, oli siiski midagi kõige kiuste, mida ma teha sain: kasutada oma vaimu abi olukorraga toimetulemiseks. See seisund, millesse häälestusin oli midagi palve ja sihikindla otsuse vahepealset. Kõigepealt hakkasid vähenema valud, siis vabanes hingamine, pea läks selgeks ja lõpuks hakkasid taanduma kõik muud sümptomid.

Jagan teiega protsessi käiku, et saaksite seda vajadusel kasutada:

1. Püüa leida endale segamatu rahulik koht ja lõpeta enda sees kõik protsessid (hirm, mõtted, emotsioonid jne).
2. Tule täielikult oma tähelepanuga kehasse, kui see veel ei ole nii.
3. Alusta teadlikku hingamist, kuni see muutub iseeneslikuks ja sujuvalt voolavaks.
4. Leia omale ankur, nt kui sul on palavik, siis aseta laubale märg jahe rätik, millesse hakka saatma kõike, mis sind häirib. Sedasi, et iga sissehingetõmbega liigu oma tähelepanuga läbi keha, kogudes kokku kõik ebavajaliku ja koormava ning iga väljahingetõmbega saada see rätikusse.
5. Püsi fookuses. Ainus asi, mis sind fookusest välja viib on hirmupõhised emotsioonid. Lase neil minna, kui tahad tulemust kiirelt saavutada.
6. Hoia fookust senikaua, kuni oled saavutanud kirka ja selge teadveloleku, ning tõdemuse, et mitte haigus (ega olukorrad) ei juhi sind, vaid sina neid. 

Hüpnoos aitab vabaneda probleemidest, enesejuhtimine tagab tasakaalu.

Enesejuhtimine on üks vajalikemaid oskusi, mis kulub marjaks ära igas elu olukorras. Ilma selleta oleme elu pillutada ja emotsioonide hullutada. Kui lastele õpetataks enesejuhtimist lapseeas, jääksid paljud probleemid olemata täiskasvanueas. Olen hüpnoosi abil palju häid tulemusi saavutanud nii endal, kui klientidel. Ise olen vabanenud kaugelearenenud probleemist, klientidel on tulnud lahti öelda paljudest probleemidest: alates aluaeg kestnud migreenidest, kuni lõpetades viimases staadiumis pankreasevähist tervenemise juhtumini. Mõne jaoks on olnud suisa üllatus, et elu ei peagi elama kannatades, vaid võib elada õnnelikult. Enesejuhtimise oskuse praktiseerimine tagab püsivalt hea tervise, õnneseisundi, ettenägelikkuse võime, head suhted ja palju muid hüvesid. 

Elina Kirt

Terapeut
Harju maakond

Autorist

Olen 2005 aastast sügavuti pühendunud inimpsüühika ja teadvuse uurimisele; tegutsedes nõustajana, personaalse arengu treenerina, hüpnoterapeudina ja vaimse arengu teejuhina. Psühholoogia, muutunud teadvuseseisundid, konstellatsioonid ehk süsteemsed fenomenoloogilised lahendused ja hüpnoteraapia on mõned distsipliinid minu tegevuste- ja huvide ampluaast.

Olen omandanud TÜ magistrikraadi sotsiaalteadustes...


Selle artikliga koos loetud