Korduma kippuvad küsimused

Miks teraapiasse tulla?

Teraapiasse tulemiseks on tihti olemas mingi sisemine impulss, mis ütleb, et oleks vaja pöörduda enda avastamiseks või oma olemusele uute suundade leidmiseks spetsialisti poole. Võib olla ka mingi konkreetne probleem, mis on pikemat aega häirinud ja millele ei leidu vastust. Vahel tundub, et ärevus, masendus, üksindus või mõni muu häiriv seisund segab normaalset elurütmi. Vaimsete praktikatega tegelevad inimesed võivad end vahel leida kohast, kus teine perspektiiv võib kasuks tulla või hoopistükkis ilmneb sageli mingi informatsioon, mille lahti kodeerimisega tulevad esile raskused.

Millal teraapiasse tulla?

Kui ollakse valmis enda avamiseks ja avastamiseks ning endaga töö tegemiseks ka väljaspool teraapiaruumi. Võib tunduda, et aeg on lihtsalt küps. Samuti võib ette tulla eluperioode, kus kõik näib nõiaringis liikuvat ja oleks vaja  olukord detailsemalt läbi vaadata.

Kelle juurde teraapiasse minna?

Terapeudi valikul võib lähtuda meetodist, mis tundub südamelähedane ja millega terapeut peamiselt töötab. Võib valida ka lihtsalt sisetunde järgi. Ehk tunned end mugavamalt naiste- või meesterahvaga suheldes või on Sinu jaoks oluline külastada terapeuti, kellega oled sarnases vanuses? Miks mitte proovida ka erinevaid terapeute ja teraapiasuundi?

Kas mul peab olema konkreetne probleem, millega terapeudi juurde pöörduda?

Kindlasti mitte, alati ei ole olemas konkreetselt sõnastatavat probleemi. Lähtekohaks võib olla ka segadus või üldine murelik seisund. Ka siis kui elu tundub täiesti tavapärane, pakub teraapias käimine arengu mõttes alati uusi suundi ja põnevaid väljakutseid, mida endale esitada.

Mis siis, kui ma tunnen, et midagi on viga, aga ma ei tea, mis mul viga on?

Selleks teraapia loodud ongi. Terapeudi abiga liigutakse läbi erinevatest etappidest ja teemadest, kuni jõutakse seisundini, mis pakub selgeid äratundmishetki ja kergendust või on selle “vea” all peidus mitu erinevat lahendamata teemat, millega tegelemine aitab saavutada tasakaalu.

Mida terapeut teeb?

See oleneb terapeudist, kuid alati tutvub ta oma kliendi teemaga ja kaardistab tema olemust põhjalikult ning on kliendiga koos pidevas protsessis. Terapeut võib kasutada vaid sõnalisi tehnikaid või hoopis vaimsemaid praktikaid, mis toimuvad muutunud meeleseisundites. Midagi ei toimu ilma kliendi soovi või loata.

Mida teraapiaseansist oodata võiksin?

See on põnev eneseavastamise teekond ja selle raames ei toimu midagi, mis ei oleks kliendi arengu hüvanguks loodud. Terapeudid on kõikides protsessides ja tegevustes üdini hoidvad, neid saab usaldada ja neile toetuda.

Kui palju teraapiaseanss maksab?

Erinevatel terapeutidel on erinevad seansi hinnad. Kindlasti küsi valitud terapeudilt enne seansile minekut tema tunni või seansi hinda. Osad terapeudid töötavad tunnihinna põhiselt, teised võivad aga võtta seansi eest kindla summa.

Kui pikk on üks teraapiaseanss?

Teraapiaseansi pikkus varieerub nii vastavalt terapeudile kui ka vastavalt teraapiameetodile ja miks mitte ka vastavalt kliendi esitatud probleemile. Esita sellekohane küsimus oma terapeudile enne visiidile minekut - siis saad nii Sina kui ka terapeut oma aega paremini planeerida.

Kas võiksin teraapiaseansile minna ka koos oma partneriga?

Erinevad pereteraapia ning suhteteraapia vormid spetsialiseeruvadki just sellisele teraapia vormile, kuhu saad minna kas oma partneriga või kellegi teisega, kellega koos soovid suhet vaadelda või muuta.

Kui konfidentsiaalseks jäävad terapeudiga lahatud teemad?

Konfidentsiaalsus on üks teraapia alustalasid ja oluline aspekt iga turvalise teraapia õhkkonna loomisel.

Kuidas ma peaksin terapeudi vastuvõtul olema?

Ole Sina ise! Kogu oma rõõmus või kurbuses, vihas, ängis või armastuses. Mina rohkem suudad olla aus ja avatud, seda suuremat kasu Sulle teraapiaseansist on. Terapeudil võib olla ka raske abistada inimest, kes teatud olulist infot vaid enda teada hoiab.

Kus siin veebilehel eksponeeritud terapeudid vastu võtavad?

Terapeut.ee lehekülg toob kokku kliendi ja terapeudi. Iga terapeut võtab vastu erinevas kohas. Endale seansiks aega broneerides saad kindlasti terapeudilt info asukoha kohta, kus ta kliente vastu võtab.