diplomaBadge.png

 

Veebilehel on eksponeeritud väga erinevad praktikud. Oluline on siinkohal mõista termini “praktik” laiatähenduslikkust. Kui välisriikides on teada näiteks TAT terapeute, hüpnoterapeute, teetaterapeute jne, siis Eestis pole kõigi nende kutsestandarit registreeritud. Rahvasuus kutsume neid kõiki küll terapeutideks, kuid kutsestandardi puudumise tõttu pole meil kõikidele praktikutele võimalik terapeudi silti külge panna. Veebilehel oleme kasutanud selguse mõttes terminit “terapeut”, kuid juriidilis-formaalselt on eksponeeritud profiilidest enamik siiski oma ala “praktikud”.

Ametinimetuse “terapeut” populariseerimise tõttu on aga oluline, et praktik oleks omal alal diplomeeritud, olgu see siis alal, mis on kutsestandardiga reguleeritud või mitte. Põhjus on see, et tänapäeval võib leida hulganisti isehakanud praktikuid/terapeute, kellel puudub igasugune väljaõpe praktiseeritaval alal.

Terapeut.ee kontrollib iga praktiku diplomit ja veendub, et ta on läbinud olulised koolitused. Iga profiili alt näete praktiku diplomeid ja saate üldpildi sellest, kui kaua ja mis tasemel ta on oma õppetööd teinud. Nii saate valitud praktiku osas teha kaalutletud otsuseid. Kindlasti lugege ka teie valitud praktiku artikleid (kui ta on neid avaldanud), vaadake, palju teda on soovitatud ning küsimuste või täiendava info soovi korral võtke temaga ühendust.

Eestis on formaal-juriidiliselt see reguleeritud nii, et kliiniline psühholoog (minimaalselt magistrikraad psühholoogias) saab spetsialiseeruda psühhoteraapiale ja peale kutseeksami sooritamist saab ta kutse/kvalifikatsiooni, milleks on  kliiniline psühholoog-psühhoterapeut.

Kutsestandarditega tegeleb Eestis SA Kutsekoda ja seal on olemas Tervishoiu ja Sotsiaaltöö Kutsenõukogu, kus on registreeritud kutse Täiendmeditsiini – ja loodusraviterapeut, mille kutsetunnistusel on spetsialiseerumise järgi nimetused: aroomiterapeut, Eesti loodusterapeut, Hiina loodusterapeut, holistilise regressiooni terapeut, homöopaat, refleksoloog, Shiatsu terapeut, Tai looduterapeut, Tiibeti loodusterapeut.

Veebilehelt leiate reiki meistreid, EMF praktikuid ja palju muid omal alal tegevaid inimesi, kes kõik on läbinud erinevaid koolitusi. Enne otsuse langetamist konkreetse praktiku valimisel, viige end kurssi kogu olulise infoga. Täiendavat informatsiooni võite alati küsida ka terapeut.ee meeskonnalt.

 

Leia oma elu ja eneseavastusi toetav praktik!

 

Terapeut.ee