Traumast tervenemine

12032867_10153123910487344_7562402084133822881_o.jpgKas teadsid et iga kord kui räägid traumast või tervenemata haavast, aktiveerid selle oma emotsionaalkehas, vaimses kehas ja füüsilises kehas uuesti? Kui räägid, isegi mõtled vanadest asjadest, koged seda antud hetkes uuesti. Kuna alateadvus ei tee vahet olevikukogemusel ja mälestusel, siis kõik traumad ja soovimatud negatiivsed kogemused avanevad olevikus.

Kui reaktiveerid oma valusad mälestused, siis mõtted, sõnad ja emotsioonid loovad negatiivse karmilise energia, mida teadmatult projitseerid tulevikku. See karmiline energia manifesteerub veel valusamate kogemustena, mis on laengult sarnased originaalse energiaga. Teisisõnu, kui mingi teema jääb lahendamata, luuakse uus karmasõlm või -muster.

Iga kord kui selline karmiline muster manifesteerub reaalses elu olukorras, koged läbi algset haava ja antud hetkel toimuvat valu samaaegselt. Kui see juhtub, siis on see tõeliselt vägev võimalus tervendada mineviku haav olevikus toimuva kogemuse kaudu. 

Kahjuks teema aktiveerudes tervendava võimaluse asemel paljud meist reageerivad üleskerkivatele teemadele hoopis allasurumisega tuimestavate vahendite kaudu nagu söök, jook, narkootikumid, internet, FB, TV, jpm. 

Tervendamata teemad ladustatakse kehas seni kuni me need vabastame. Keha toimib laona emotsionaalsetele haavadele, kuid võtab ka lõivu, eriti juhtudel, kui ladustamine toimub pika ajaperioodi vältel. Selline pikaajaline haavade ladustamine kehas nõrgestab keha ja kujundab haigusi, sh depressiooni, väsimust, stressi, kaalutõusu jne. Hea uudis on aga see, et keha on alati valmis vabanema teemadest kohe kui Sina oled valmis.

Kui tervendamata teema reaktiveeritakse, siis pole vaja seda ignoreerida - võta aega lõpuks see tervendada. See tähendab taotlusliku ruumi loomist oma emotsioonide tundmiseks ja teemade läbiprotsessimist. Kui lubad endal täielikult sukelduda kogema neid emotsioone ilma vastupanuta (sh analüütilise mõstuse sekkumiseta), siis tunned ära vaistlikult selle, milline tee tervenemiseks on õige ja sobiv.

Haavad on mõeldud tervendamiseks. Me ei ole mõeldud terve elu kaasas tassima oma mineviku haavasid ja valusid. Ravimata teemad teevad meid raskemaks, annavad kaalu ja hoiavad tagasi teadlikust loomisest. Need on ainult meie personaalsed teemad mis takistavad meid oma suurima potentsiaali realiseerumist. Neist kinnihoidmine hoiab meid piiratuna ja võimetuna ronima oma olemuse kõrgeimasse tippu.

Muutuste tõttu kollektiivses teadvuses ja kõrgemate võngete võimalikkuses pole kunagi olnud lihtsam asjade minnalaskmine, kui see on praegusel ajal. Teemad lihtsalt voolavad teadvusse vabastamiseks. Selletõttu paljud meist kogevadki väljakutseid. Haavad tahavad tervendatud saada ja teemad vabastaud saada. Miski ei juhtu enne kui oled selleks valmis ja soovid seda.

Oled mõeldud elama vabana emotsionaalsest taagast. Oled mõeldud elama piiramatut elu armastuse külluses ja loovuses. Oled mõeldud seisma kõrgeimas tipus käed laiali sirutatuna - valmis vastu võtma vägevaimat unistust. Miks mitte alustada nüüd ja kohe.

Elina Kirt

Terapeut
Harju maakond

Autorist

Olen 2005 aastast sügavuti pühendunud inimpsüühika ja teadvuse uurimisele; tegutsedes nõustajana, personaalse arengu treenerina, hüpnoterapeudina ja vaimse arengu teejuhina. Psühholoogia, muutunud teadvuseseisundid, konstellatsioonid ehk süsteemsed fenomenoloogilised lahendused ja hüpnoteraapia on mõned distsipliinid minu tegevuste- ja huvide ampluaast.

Olen omandanud TÜ magistrikraadi sotsiaalteadustes...


Selle artikliga koos loetud